ДРС скасувала корупційну монополію на проведення медичних оглядів водіїв окремими медичними закладами - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
неділя | 22.10.2017
Державна регуляторна служба інформує

ДРС скасувала корупційну монополію на проведення медичних оглядів водіїв окремими медичними закладами

22.01.2016
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

З 7 січня 2016 року ДРС зупинено дію двох пунктів спільного наказу МВС України та МОЗ від 31.01.2013 № 65/80, що регулює порядок проведення медоглядів кандидатів у водії та водіїв.

Рішенням ДРС від 06.11.15 № 4 скасовано корупційну схему, через яку водіям потрібно було викласти чимало коштів за проходження медичного огляду чи отримання довідки у певному медичному закладі.

«Медичний огляд водіїв був, є і буде обов’язковим, відповідно до статті 45 Закону України «Про дорожній рух», у цьому є логіка та потреба, але раніше існувала схема, що тільки окремі медичні заклади могли проводити огляд водіїв. Таку корупційну схему ДРС скасувалa», - зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

На думку Державної регуляторної служби України кожен заклад охорони здоров'я виконує свої функції згідно з ліцензією, а проведення медичних оглядів водіїв не є окремим видом лікарської спеціалізації. У зв’язку з цим такі заклади не потребують отримання додаткових документів для провадження вказаної діяльності.

Відтепер будь-який медичний заклад матиме право скликати комісію та провести медогляд водія.

 

Коментарі експертів:

«В цих пунктах мова йде про спеціальні дозволи, які видавалися МОЗом медустановам, що дають право на створення "водійських медкомісій". На думку Держрегулятора (ДРС) подібна схема породжувала корупцію, і з цим не можна не погодитися. Таким чином, вважають ініціатори цієї реформи, відтепер будь-який медичний заклад має право створювати медкомісії для водіїв (кандидатів) і видавати їм відповідні довідки, якщо в його штаті є необхідні фахівці. А це - терапевт (голова комісії), невропатолог, отоларинголог, офтальмолог і хірург)», - пише правозахисник Володимир Караваєв на своїй сторінці у соціальній мережі.

«Меддовідки водіям можуть видавати лише обрані медичні установи, список яких переглядається щорічно. Держпідприємництво вимагало, щоб всі лікувальні установи мали право проводити медогляд водіїв. Воно дало на приведення цього Наказу в порядок 2 місяці», - повідомляє Gazeta.ua Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів. «Медичних довідок ніхто не скасовував. Хоча можливість їх видавати усіма лікувальними закладами, що мають відповідних спеціалістів, зробить отримання таких документів простішим», - додав Олег Назаренко.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів