Держпідприємництво вважає перевірки зерновиків неправомірними - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
середа | 07.12.2016
Державна регуляторна служба інформує

Держпідприємництво вважає перевірки зерновиків неправомірними

07.08.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Держпідприємництво, реагуючи на скарги бізнесу, зобов’язало Мінагрополітики внести відповідні зміни в свій наказ


 

Скарги суб’єктів господарювання зернового ринку на необґрунтовані перевірки територіальних органів Держсільгоспінспекції, пов’язаних із затвердженням актів зачистки зернового складу, почали надходити з листопада минулого року. Тоді Держпідприємництво звернулося до Держсільгоспінспекції з проханням надати відповідні роз’яснення. Як і очікувалося, у своїй відповіді інспекція підтвердила правомірність дій своїх територіальних органів.

На думку ж Держпідприємництва, держінспектори Держсільгоспінспекції при розгляді та затвердженні актів зачистки здійснюють позапланову перевірку, яка не відповідає базовому закону про контроль.

Підмінюючи поняття «право» і «обов’язок» на позаплановий контроль, територіальні органи Держсільгоспінспекції по суті втручаються у внутрішньогосподарську діяльність підприємств. Адже йдеться про господарські відносини зберігача зерна і його власника. Такі права інспекція отримала згідно з наказом Мінагрополітики від 13.10.2008 № 661 «Про затвердження Інструкції про ведення обліку й оформлення операцій із зерном і продуктами його переробки на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах», тоді як у спеціальних законах, урядових постановах відсутні прямі норми про участь посадових осіб Держсільгоспінспекції у затвердженні актів зачистки.

Держпідприємництво зініціювало проведення наради за участю Держсільгоспінспекції і бізнесу та за результатами обговорення видало рішення № 32, яким Мінагрополітики зобов’язується внести зміни до наказу № 661 в  частині вилучення положень щодо затвердження сільгоспінспектором актів зачистки зернового складу.

Проте Мінагрополітики вирішило оскаржити рішення Держпідприємництва до Мінекономрозвитку, про що повідомило Держпідприємництво листом від від 30.07.2014 № 9642.

Зазначимо, що відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» за результатами розгляду скарги Мінекономрозвитку приймає рішення про задоволення скарги або про відмову в її задоволенні. Коли планується засідання апеляційної комісії Мінекономрозвитку щодо розгляду скарги Мінагрополітики на рішення Держпідприємництва наразі поки невідомо.

Держпідприємництво, в свою чергу, буде наполегливо відстоювати права суб’єктів господарювання, які діють на ринку зерна.

Читайте також:

Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів