Для підприємців відстеження запланованої регуляторної діяльності відіграє дуже важливу роль у плануванні своєї подальшої діяльності, захисті власних прав та інтересів - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 19.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Для підприємців відстеження запланованої регуляторної діяльності відіграє дуже важливу роль у плануванні своєї подальшої діяльності, захисті власних прав та інтересів

21.03.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Інформація щодо дотримання органами виконавчої влади принципу передбачуваності регуляторної діяльності


Почала спостерігатися позитивна тенденція щодо дотримання органами виконавчої влади принципу передбачуваності регуляторної діяльності, як на етапі затвердження та оприлюднення планів з підготовки проектів регуляторних актів, так і на етапі підготовки проектів регуляторних актів. Серед іншого «передбачуваність» означає, що регуляторна діяльність відповідає планам з  підготовки проектів  регуляторних  актів,  що  в свою чергу дозволяє  суб'єктам  господарювання здійснювати планування їхньої діяльності.

Планування регуляторної діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у 2013 році здійснено 39-ма центральними органами виконавчої влади (у 2012 році аналогічна робота провадилась 28-ма центральними органами виконавчої влади)  та органами виконавчої влади всіх регіонів України (у 2012 – 26 регіонів - за винятком  Івано-Франківської області). 

Кількість проектів регуляторних актів, запланованих центральними та місцевими органами виконавчої влади до розробки у 2014 році, становить 906 проектів регуляторних актів (з них 696 - центральні органи виконавчої влади, 210 -  місцеві органи виконавчої влади).

Системна робота Держпідприємництва щодо недопущення прийняття актів, розроблених з порушенням принципів державної регуляторної політики, у тому числі і принципу передбачуваності, мала свої позитивні наслідки.

Завдяки своєчасному інформуванні бізнес-спільнот про розробку проектів регуляторних актів у 2013 році суттєво зросла кількість проектів, щодо яких були висловленні зауваження та пропозиції зацікавлених учасників регуляторного процесу.

Так, у 2013 році майже до кожного третього поданого на погодження проекту регуляторного акта суб’єктами господарювання надавались зауваження та пропозиції (у попередні роки питома вага таких проектів не перевищувала 15%).

До Держпідприємництва протягом 2013 року надійшло близько 550 звернень від суб’єктів господарювання, їх об’єднань, громадських організацій, фізичних осіб щодо оприлюднених центральними органами виконавчої влади проектів регуляторних актів. Переважна більшість слушних зауважень та пропозицій були враховані регуляторними органами – розробниками при доопрацюванні відповідних проектів регуляторних актів.

Повністю ознайомитися із інформацією про здійснення органами виконавчої влади державної регуляторної політики у 2013 році можна за посиланням http://www.dkrp.gov.ua/info/3231

 


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів