Кредитні бюро будуть перевіряти не частіше одного разу на три роки - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 19.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Кредитні бюро будуть перевіряти не частіше одного разу на три роки

12.03.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Держпідприємництво, підтримуючи ідею зменшення адміністративного тиску на підприємництво, погодило проект постанови, яким вносяться відповідні зміни до чинного законодавства


 

Ініціатором змін до Постанови КМУ від 15.04.2009 № 353 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної із збиранням, обробленням, зберіганням, захистом і використанням інформації, що складає кредитну історію, та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)» є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Даним проектом передбачається зменшення частоти здійснення перевірок для суб’єктів господарювання, що відносяться до середнього ступеня ризику, а саме, ведуть кредитні історії, кількість яких становить від 5 до 15 мільйонів.

Якщо наразі таких підприємців перевіряють не частіше одного разу на два роки, то з прийняттям запропонованих змін перевірки здійснюватимуться не частіше одного разу на три роки.

З метою усунення розбіжностей із Законом України від 19.10.2010 № 2608-VI розробником пропонується внести зміни в найменування господарської діяльності.

Відтак назва «господарська діяльність, пов’язана із збиранням, обробленням, зберіганням, захистом і використанням інформації, що складає кредитну історію» буде замінена на «господарську діяльність із збирання та використання інформації, яка складає кредитну історію», тобто діяльність, яка, у відповідності до Закону України від 01.06.2000 № 1775 «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», підлягає ліцензуванню.

 

Довідково: Кредитна історія - сукупність інформації про фізичну чи юридичну особу, що її ідентифікує та відомостей про виконання нею зобов’язань за кредитними угодами. Один раз на рік свою кредитну історію можна отримати безкоштовно (Закон України від 23.06.2005 № 2704-IV «Про організацію формування та обігу кредитних історій»).


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів