«Якісний інсулін має бути доступним», - Михайло Бродський - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
понеділок | 20.08.2018
Державна регуляторна служба інформує

«Якісний інсулін має бути доступним», - Михайло Бродський

18.02.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Кошти, які вдалося зекономити через запровадження референтних цін, потрібно направити на лікування дітей


Про наявність надмірного державного регулювання у сфері забезпечення хворих на цукровий діабет лікарськими засобами стало відомо після нарад, проведених в Держпідприємництві.

На одній з таких зустрічей провідна міжнародна фармацевтична компанія «Санофі Україна» скаржилася на суттєві адміністративні бар’єри при призначенні лікарями сучасних аналогових інсулінів.

Приводом для занепокоєння стали діючі на сьогодні накази МОЗ № 160 «Про забезпечення хворих на цукровий діабет лікарськими засобами та виробами медичного призначення» та № 618 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо призначення препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет у закладах охорони здоров’я», якими встановлені співвідношення типів інсулінів, які закуповуються (аналогових до людських генно-інженерних) без урахування реальних потреб у даних препаратах.

Наказом № 160 встановлена квота на рівні 30% на закупівлю аналогових інсулінів для дітей віком до 18 років, яка й обмежує їх використання. У зв'язку з цим, виникає ситуація, в якій лікар має зробити вибір, кому призначати генно-інженерний інсулін, а кому - аналог.

Коментуючи ситуацію, Михайло Бродський заявив: «Я наполягаю, щоб всі 100% діабетиків мали можливість отримати якісний інсулін. Також наголошую на необхідності введення реімбурсації за інсулін».

Позитивний досвід Чернігівської і Полтавської областей, які з власної ініціативи робітників роздрібної фармацевтичної мережі запровадили рецептурно-компенсаційну систему забезпечення інсулінами (реімбурсацію), показав, по-перше, що кількість скарг на недоліки в забезпеченні інсулінами різко скоротилася, а по-друге, саме введення реімбурсації дає значні переваги в забезпеченні якісного лікування та обмеження можливостей для зловживань і корупції.

Само тому, Бродський наполягає на введенні реімбурсації на препарати інсуліну на всій території України.

 

Бажаючи змінити ситуацію, Голова Держпідприємництва пропонує внести зміни до наказу № 160 в частині поступового збільшення квот на закупівлю аналогових інсулінів для дітей віком до 18 років, у такому розмірі:

до 01.07.2014 – 50%;

з 01.07.2014 – 31.12.2014 – 70%;

з 01.01.2015 – 100%

Запровадження референтних цін дозволить суттєво знизити закупівельні ціни на інсулін, за рахунок зекономлених коштів держава зможе придбати більше якісних ліків, які безкоштовно отримуватимуть діти.

У Держпідприємництві вважають, що призначення того чи іншого лікування повинно зумовлюватися медичними показаннями, а не адміністративними заходами. Це забезпечить доступ до сучасного, ефективного та безпечного лікування відповідно до медичних потреб пацієнтів, а медичним працівникам дасть можливість реалізувати своє право на надання необхідної медичної допомоги хворому.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів