Упорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності сприяє зменшенню регуляторного тиску на підприємницьке середовище - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 19.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Упорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності сприяє зменшенню регуляторного тиску на підприємницьке середовище

13.02.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Держпідприємництвом проаналізовано дотримання органами виконавчої влади регуляторної процедури при розробці проектів регуляторних актів та ефективність надання держадміністраторами адмінпослуг у 2013 році


 

Результати аналізу показали, що місцеві органи виконавчої влади дотримувалися встановлених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» принципів державної регуляторної політики, зокрема:

- сформовано та оновлено електронні реєстри власних регуляторних актів;

- затверджено та розміщено на офіційних сайтах і у ЗМІ плани підготовки проектів регуляторних актів та плани-графіки з відстеження результативності регуляторних актів;

- оприлюднено у місцевих ЗМІ проекти регуляторних актів та аналіз їх регуляторного впливу;

- до обговорення проектів активно залучалися регіональні ради підприємців, представники із суб’єктів господарювання та їх об’єднань, громадські організації та організації роботодавців.

 

Робота місцевих органів виконавчої влади також була спрямована на удосконалення функціонування дозвільних центрів, адміністраторів та організації їх взаємодії з представниками дозвільних органів, здійснення моніторингу ефективності роботи дозвільних центрів.

У більшості регіонах впроваджені системи електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між державними адміністраторами і місцевими дозвільними органами.

Так, у Луганській області створено 31 дозвільний центр. У 2013 році підприємцям через дозвільні центри за принципом «єдиного вікна» видано 10,3 тис. дозвільних документів та надано 27451 консультацій щодо отримання дозволів.

Також у м. Луганськ за рахунок коштів Європейського Союзу діє проект «Східноукраїнський учбово-методичний центр компетенції адміністративних службовців (Ресурсний центр)».

У Волинській області функціонує 20 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), яким надано понад 26 тис. адміністративних послуг суб’єктам звернень. Крім того, в області реалізується проект «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту», який підтриманий Обласною державною адміністрацією.

У м. Києві забезпечена можливість для мешканців міста користуватися сервісом «швидких послуг». По телефону та через «особистий кабінет» на офіційному веб-порталі адміністративних послуг м. Києва заявники можуть записатися до електронної черги на певну годину прийому для отримання послуг у ЦНАП.

 

З повним аналізом стану виконання регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва в Україні у 2013 році, проведеним фахівцями відомства, можна ознайомитися за посиланням http://www.dkrp.gov.ua/info/3023.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів