Судновласники не зобов’язані подавати суднову екологічну декларацію - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
неділя | 24.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Судновласники не зобов’язані подавати суднову екологічну декларацію

08.02.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Держпідприємництво на підставі звернення громадської організації здійснило експертизу наказу Мінекобезпеки України від 08.09.1999 № 204


 

За результатами проведеної експертизи наказу «Про затвердження Положення про екологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць» фахівцями Служби встановлено, що редакція Положення містить норми, які передбачають необхідність подання суднової екологічної декларації.

Проте, жоден нормативно-правовий акт вищої юридичної сили не містить поняття «суднова екологічна декларація».

Окрім цього, зазначене Положення спростовує необхідність проведення тотального контролю вмісту баластної води на всіх суднах, що суперечить нормам Водного кодексу України. Адже відповідно до статті 67 Кодексу, з метою попередження загрози внесення з водяним баластом шкідливих та небезпечних живих організмів перед входом до територіального моря України, судна повинні здійснювати заміну ізольованого баласту.

Таким чином, запровадження Положенням такого документу, як суднова екологічна декларація і, як наслідок, обов`язку всім суднам проходити контроль баластної води на вміст забруднюючих речовин, також не узгоджується з міжнародними зобов`язаннями, взятими Україною після прийняття Конвенції про полегшення морського міжнародного судноплавства 1965 року.

Ураховуючи зазначене, Держпідприємництво запропонувало Мінприроди визнати таким, що втратив чинність наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України  від 08.09.1999 № 204 «Про затвердження Положення про екологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць», оскільки його норми не відповідають вимогам діючого законодавства.

 

З рішенням Держпідприємництва можна ознайомитися на офіційному веб-сайті відомства за посиланням http://www.dkrp.gov.ua/info/3045.htm.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів