Держпідприємництво наполягає на спрощенні сертифікації якості зерна - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 19.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Держпідприємництво наполягає на спрощенні сертифікації якості зерна

07.02.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Враховуючи схвильованість підприємців зернової галузі недосконалістю законодавства, що регулює ринок зерна в Україні шляхом сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, відомство відстоює свою позицію у вирішенні законодавчого казусу


 

Вчора у Держпідприємництві відбулася нарада під головуванням Першого заступника Голови Служби Олександра Потімкова стосовно удосконалення механізму сертифікації послуг зі зберігання зерна та сертифікації якості зерна шляхом прийняття проекту постанови КМУ «Про деякі питання щодо переміщення зерна та продуктів його переробки».

Даний проект розроблений Держпідприємництвом України за участю експертів та громадських організацій зернової галузі. Проект постанови підтриманий асоціаціями, що презентують інтереси зернотрейдерів (Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу», Українською аграрною конфедерацією, Українською аграрною асоціацією, Українською зерновою асоціацією, Аграрним союзом України, Асоціацією фермерів та приватних землевласників, Міжнародною фінансовою корпорацією).

Проте, Мінагрополітики висловлено зауваження стосовно виключення низки положень проекту постанови, на яких наполягав бізнес, не запропонувавши конкретних шляхів врегулювання проблемних питань, пов’язаних з переміщенням зерна та продуктів його переробки та спрощення дозвільно-погоджувальних процедур на ринку зерна. Тим самим повністю нівелюється ідея щодо скорочення логістичних витрат при переміщенні зерна.

У ході наради Олександр Потімков підкреслив: «Розроблений нами проект ми плануємо подати на розгляд Кабміну на найближче засідання. Проект постанови спрямований на встановлення чітких кількісних характеристик партій зерна, встановлення вимоги щодо оформлення єдиного сертифікату якості зерна та продуктів його переробки на партію товару, а у разі якщо партія товарів перевозиться декількома транспортними засобами – супроводження їх копією сертифікату якості зерна та продуктів його переробки».

Експерти, представники асоціацій наголошують на надзвичайній важливості прийняття розробленого Держпідприємництвом проекту постанови, оскільки його прийняття дозволить знизити логістичні витрати, пов’язані з переміщенням зерна та продуктів його переробки, підвищити конкурентоспроможність вітчизняних товаровиробників, а також висловлюють готовність до проведення обговорення порушених питань.

Участь у нараді взяли представники Мінагрополітики, Держсільгоспінспекції, Мінінфрастуктури, Мінекономрозвитку, ЄБА, Міжнародної Фінансової Корпорації, Української аграрної конфедерації та АТП в Україні та інших бізнес асоціацій та суб’єктів господарювання.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів