«Головне завдання в фармацевтичній сфері – це продовження життя», - Михайло Бродський - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
четвер | 24.05.2018
Державна регуляторна служба інформує

«Головне завдання в фармацевтичній сфері – це продовження життя», - Михайло Бродський

06.02.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Голова Держпідприємництва виступив спікером на форумі «Фармринок України-2014»


Сьогодні відбувся ІХ щорічний аналітичний форум «Фармринок України-2014. В рамках ефективних понять». В перший день форуму учасники підбили підсумки 2013 року, озвучили інвестиційні очікування 2014 року, регуляторні та структурні зміни на ринках України та СНД. 

Виступаючий Голова Держпідприємництва Михайло Бродський озвучив регуляторні новели українського фармацевтичного ринку, а саме: процеси референтного ціноутворення по європейській методиці, реімбурсацію лікарських засобів, нові правила виписування рецептів із зазначенням міжнародної непатентованої назви тощо.

Регуляторні документи МОЗу, Держлікслужби не проходять повз увагу Держпідприємництва. Як зазначив Михайло Бродський: «Держава зобов’язана брати участь в регуляції цього процесу, оскільки ліки - це не товар. Головним завданням є – продовження життя».

Михайло Бродський вже 4 роки працює в цьому напрямку. За цей час ринок фармації вдалося зробити прозорим та достатньо конкурентним. На сьогодні вже є GMP, кримінальна відповідальність за фальсифікат тощо. 

Не оминув у своєму виступі Голова і питання корупції: «Це не моя компетенція, але мені здається, що референтні ціни та реімбурсація теж повинні побороти корупцію».

Михайло Бродський наголосив: «В країні буде діяти механізм референтних цін. Не буде такого, що у нас ліки продаватимуться дорожче чим за кордоном. Повинна бути чесна та справедлива конкуренція».

Завершуючи виступ, Голова Держпідприємництва ще раз зауважив: «Головна мета –  це продовження віку, життя. Сьогодні в Європі на 10-15 років тривалість життя більша ніж у нас. Такого не повинно бути!».

Форум супроводжувався жвавою дискусією учасників та присутніх в залі. Аптекарі висловили свої скарги та озвучили проблеми. Окрім того, Голова Держпідприємництва закликав звертатися з пропозиціями і до очолюваного ним відомства.

 


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів