Постачання електроенергії з альтернативних джерел енергії приватними домогосподарствами унормовується - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 19.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Постачання електроенергії з альтернативних джерел енергії приватними домогосподарствами унормовується

28.01.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Держпідприємництво України, як регуляторний орган, підтримало відповідний проект постанови


На сьогодні Законом України «Про електроенергетику» передбачається, що електроенергія, вироблена з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств (побутових споживачів електричної енергії), величина встановленої потужності яких не перевищує 10 КВт, придбавається енергопостачальниками за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії такими приватними домогосподарствами.

Проте, не існує нормативно-правового акта, який регулює порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств.

У зв’язку з цим, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики розробила відповідний проект постанови.

Проектом визначені основні вимоги, необхідні для врегулювання відносин між енергопостачальниками та споживачами (фізичними особами), у приватних домогосподарств яких встановлені генеруючі електроустановки, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання.

Після встановлення генеруючої установки (монтажу сонячної батареї на даху та/або на фасаді приватного домогосподарства тощо) побутовий споживач письмово повідомляє про це енергопостачальника заявою-повідомленням за встановленою формою.

Разом із заявою споживач надає заповнену схему підключення генеруючої установки відповідно до наведених у документі прикладах.

У свою чергу, енергопостачальник узгоджує схему підключення електроустановки в день отримання заяви та надає споживачу рахунок на оплату послуг з облаштування вузла обліку.

Протягом 5 робочих днів з дня оплати вартості послуг енергопостачальник приводить вузол обліку у стан, що придатний для реалізації процедури вимірювань зустрічних перетікань спожитої та виробленої електричної енергії відповідно до узгодженої схеми підключення генеруючої установки.

Прийняття згаданого регуляторного акта забезпечить дотримання прозорості у відносинах між енергопостачальниками та населенням, сприятиме стимулюванню виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії приватними домогосподарствами, а також дозволить мінімізувати кількість спорів, що можуть виникнути під час врегулювання цих відносин.

 

Довідка: Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», «зелений тариф» – це спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об’єктах електроенергетики, з альтернативних джерел енергії.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів