У Держпідприємництві проаналізували процедуру видачі та скасування дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 23.01.2018
Державна регуляторна служба інформує

У Держпідприємництві проаналізували процедуру видачі та скасування дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок

24.01.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Як виявилося, у законодавстві, що регулює порядок видачі такого дозволу, наявна правова колізія


 

На сьогоднішній день, у рамках чинного законодавства, діє Закон України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», за яким до повноважень ЦОВВ, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать видача спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок відповідно до затверджених в установленому законом порядку проектів.

Також статтею 168 Земельного кодексу України 25.10.2001 № 2768-III передбачено, що власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу уповноваженого ЦОВВ.

Згідно з Положенням про Державну інспекцію сільського господарства України, Держсільгоспінспекція є ЦОВВ, що видає такі дозволи.

Проте, паралельно з зазначеними законами діє Наказ Держкомзема «Про затвердження Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок» від 04.01.2005 № 1 (далі – Наказ № 1), за яким дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок видається Державним комітетом України по земельних ресурсах.

 

Фахівці Держпідприємництва зауважили, що з наведеного вбачається наявність правової колізії у законодавстві, що регулює порядок видачі вищезазначених дозволів, та наявність можливості зловживання такою колізією державним органом шляхом видачі дозволів, які вони не мають вже права видавати.

У зв’язку з цим, існує необхідність скасування Наказу № 1 та прийняття нового порядку видачі таких спецдозволів, який відповідно до Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України уповноважене затверджувати Мінагрополітики.

Держпідприємництво звернуло увагу на те, що Держсільгоспінспекцією вже розроблено проект відповідної Постанови КМУ «Про затвердження порядку видачі дозволу на перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок», що направлялася як регуляторний акт на погодження до Служби. Держпідприємництво листом від 18.06.13 № 5358 погодило відповідний проект Постанови.

Нині даний проект погоджений із зауваженнями Міністерством юстиції України та готується до розгляду Урядом.

Беручи до уваги вищенаведене, Держпідприємництво звернулося до Прем’єр-міністра України з проханням дати доручення зацікавленим органам виконавчої влади щодо прискорення роботи над внесенням відповідних нормативно-правових актів на розгляд Уряду задля уникнення правової колізії та врегулювання порядку видачі дозволів на перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок, оскільки, на сьогодні, діючий порядок повністю суперечить законодавству.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів