Михайло Бродський: захист корпоративних прав сприятиме  ефективному розвитку бізнесу - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 19.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Михайло Бродський: захист корпоративних прав сприятиме ефективному розвитку бізнесу

15.01.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Сьогодні на брифінгу під час засідання Уряду Голова Держпідприємництва презентував антирейдерський закон


 

На сьогодні, незаконне привласнення чужого бізнесу (рейдерство) є великою суспільною проблемою. З метою недопущення використання схем і методів протиправного поглинання та захоплення підприємств Держкомпідприємництвом був розроблений ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання діяльності юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Закон  підписано Президентом України та 28 березня 2014 року він набуває чинності.

Презентуючи антирейдерський закон, Голова Держпідприємництва Михайло Бродський розповів, що він особисто 3,5 роки займався цим законом, з метою захисту корпоративних прав підприємців і унеможливлення рейдерства в Україні. При підготовці закону враховувалися думки юридичних компаній, які захищали корпоративні права підприємців.

Відтак, законом передбачена відповідальність за підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації підприємців, -  штраф від 8,5 до 17 тис. грн. або арешт на строк від 3 до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2-х років.

Звертаючись до реєстраторів, Михайло Бродський наголосив, що у них тепер з’являється кримінальна відповідальність за реєстрацію підроблених документів: «Це, в першу чергу, захист малого і середнього бізнесу».

За протиправне заволодіння майном підприємства, в тому числі, й частками, акціями, паями, шляхом використання підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства передбачається обмеження волі на строк до 3-х років. «Саме ці дії найчастіше використовуються для заволодіння чужим майном. Приватну власність потрібно захищати», - наголосив Голова відомства.

Важливим моментом є те, що судові спори між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами) будуть розглядатися господарським судом за місцезнаходженням юридичної особи. Окрім того, як зазначив Михайло Бродський, суд зобов’язаний буде об’єднувати всі судові процеси в один. «Такі зміни дозволять суттєво скоротити час та кошти підприємців на судові розгляди та нададуть можливість для вчасного захисту їх корпоративних прав та інтересів».

Протиправне заволодіння корпоративними правами через внесення змін до статутних документів підприємства на сьогодні є найпоширенішою схемою рейдерства.

Відтепер, у разі виявлення державним реєстратором змін в Єдиному державному реєстрі, які були внесені після скасування судом змін до установчих документів юридичної особи він зобов’язаний негайно повідомити про це суд.

«Суд, зобов’язаний прийняти додаткове рішення про скасування цих реєстраційних дій. Після цього державний реєстратор протягом 2-х робочих днів, скасовує всі внесені зміни в Єдиному реєстрі», - підкреслив Михайло Бродський.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів