Держава повинна підтримувати експорт українського товаровиробника - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 19.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Держава повинна підтримувати експорт українського товаровиробника

04.12.2013
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Позиція Держпідприємництва стосовно експорту пелетів, гранул та брикетів.


На підставі звернень суб’єктів господарювання Держпідприємництвом України проведено робочу нараду з представниками Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства доходів і зборів України та Державної екологічної інспекції України щодо віднесення деяких видів продукції, зокрема пелет, гранул, брикетів, для виробництва яких використовується сировина з деревини, до відходів, щодо яких застосовується процедура контролю, передбачена Базельською конвенцією про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням.

За підсумками робочої наради Держпідприємництво України інформує.

На виконання міжнародних зобов'язань України, що випливають з її участі у Базельській конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням (1989 р.), та з метою забезпечення дотримання вимог екологічної безпеки під час транскордонних перевезень небезпечних відходів затверджена постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2000 № 1120 «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів» (далі – Постанова № 1120).

Відповідно до Постанови  № 1120 відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення. Тобто, з метою віднесення речовин, матеріалів і предметів до відходів мають виконуватись 3 умови: 1) втрата споживчих якостей; 2) неможливість подальшого використання; 3) рішення власника відходів про утилізацію. У випадку з гранулами, пелетами, брикетами з деревини такі умови не виконуються. До того ж відсутні небезпечні властивості, визначені наказом Мінприроди від 16.10.2000 № 165, а саме здатність при транспортуванні легко займатися або при терті викликати чи посилювати пожежу. 

Отже, відсутні підстави для отримання висновку Мінприроди щодо того, підпадають чи не підпадають відходи до Зеленого переліку відходів, які є об'єктом експорту або імпорту, під  дію  пунктів 6-33 Положення, затвердженого Постановою № 1120, оскільки експорт вищезазначеної продукції здійснюється на загальних підставах. Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України» деревина у вигляді брикетів, гранул не підлягає екологічному контролю при вивезенні за межі митної території України.

Зазначаємо, що гранули, пелети, брикети з деревини відносяться до альтернативних видів палива. Використання та виробництво твердого біопалива на сьогодні сприяє зниженню забруднення природного середовища.

Застосування твердого біопалива підтримується на рівні багатьох держав. Тому, державна підтримка повинна полягати в створенні сприятливих умов для розвитку цієї галузі, в тому числі безперешкодного експорту продукції українських виробників.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів