Планується створення механізму гарантування виплати заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
четвер | 19.07.2018
Державна регуляторна служба інформує

Планується створення механізму гарантування виплати заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця

11.09.2013
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

У цілому, підтримуючи необхідність розробки законопроекту щодо задоволення вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця, Держпідприємництво відмовило в його погодженні у зв’язку з поверхневим опрацюванням розробником усього обсягу Законів, які потребують внесення змін в частині запровадження нового виду соціального страхування.


 

Розробником проекту Закону України «Про внесення змін до окремих законів України щодо задоволення вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця» є Мінсоцполітики.

Так, зазначеним проектом Закону передбачається включення до загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття нового виду страхування – страхування на випадок незадоволення грошових вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця.

Зокрема, зазначений вид страхування необхідно включити до складу єдиного соціального внеску, відповідно, виникає потреба перерахунку розміру зазначеного внеску.

Також проектом Закону пропонується запровадити інститут гарантування задоволення вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця (визнання його банкрутом) шляхом закріплення таких функцій за Державною службою зайнятості України та її територіальними органами з встановленням джерела фінансування – Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Таким чином, Держпідприємництво готове співпрацювати з Мінсоцполітики з метою досягнення ефективного результату у створенні чіткого механізму погашення заборгованості по зарплаті та запровадженні установи, що буде гарантувати виплату грошових вимог.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів