Михайло Бродський: «Свій бізнес потрібно захищати, чітко дотримуючись ліцензійних умов» - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
вівторок | 19.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Михайло Бродський: «Свій бізнес потрібно захищати, чітко дотримуючись ліцензійних умов»

06.06.2013
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

На черговому засіданні Експертно-апеляційної ради розглянули 13 скарг від підприємців. Найбільша їх кількість була на адресу Укртрансінспекції – 7. Із загальної кількості, відмовлено у задоволенні скарг половині підприємців.


Члени експертно-апеляційної ради неодноразово наголошували, що для них важлива легальність роботи підприємців. Тому органи ліцензування при перевірках також мають звертати увагу на рівень заробітних плат, співвідношення об’єму роботи до кількості працівників, скільки чоловік офіційно оформлені – це дозволяє виявити зарплати в «конвертах» та нелегалів.

«Ми ввели «декларативний принцип» - зробили це для бізнесу. Підприємці були замучені усіма інстанціями, які гальмували видачу ліцензії. Ми дали можливість отримати її чесно, без хабарів, жебракування та черг. Проте будемо позбавляти ліцензії кожного, у кого не співпадатимуть дані з декларації з реальним станом», - зауважив Михайло Бродський.

Разом з тим, Голова Ради звернувся до підприємців: «Свій бізнес потрібно захищати, тобто суворо дотримуватися ліцензійних умов».  

Крім того, Михайло Бродський вкотре наголосив, що позапланова перевірка повинна проводитися терміново. Особливу увагу при цьому він звернув на аптеки, оскільки від їхньої чесності залежать життя людей. Адже, коли не дають можливості перевірити аптеку одразу, виникають підозри, що там продають фальсифікат.

Під час розгляду скарг щодо анулювання ліцензії охоронного агентства виникла дискусія. Підставами для такого рішення з боку МВС стали скарги осіб, які зазначали що охоронці застосували фізичну силу проти них. Проте, як з’ясувалося, охорона діяла в межах Закону «Про охоронну діяльність», який набрав чинності з 18 жовтня 2012 року. Ним закріплюється право застосовувати заходи фізичного впливу та спеціальні засоби відповідно до цього Закону. Хоча ліцензійні умови на даний момент ще не приведені у відповідність, рішення було на користь підприємців. Голова експертно-апеляційної ради пояснив, що Закон вищий за ліцензійні умови.

Резюмуючи результати засідання, Михайло Бродський зазначив: «Наше завдання впливати на весь бізнес. Експертно-апеляційна рада своїми діями не регулює ринок, а впливає на нього. Тобто ми ведемо політику, яку Президент оголосив в нашій країні і яка говорить «сприяти інвестиційному клімату». Це з одного боку. З іншого: життя і здоров'я людей, їхня безпека – також політика Президента».


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів