Михайло Бродський: «Якщо підприємець перешкоджає законній перевірці, значить, йому є що приховувати» - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
субота | 23.06.2018
Державна регуляторна служба інформує

Михайло Бродський: «Якщо підприємець перешкоджає законній перевірці, значить, йому є що приховувати»

18.04.2013
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

На черговому засіданні Експертно-апеляційної ради розглянули 17 скарг від підприємців. 7 з них було задоволено, стільком же було відмовлено у задоволенні скарги.


Голова Експертно-апеляційної ради Михайло Бродський вкотре наголосив на тому, що підприємцям не потрібно боятися перевірок. Якщо підприємець перешкоджає перевірці, значить, він діє незаконно. Так, розглядалася скарга щодо позбавлення ліцензії підприємства, яке займається зберіганням та знищенням наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Представник Державної служби України з контролю за наркотиками акцентував на тому, що підприємець допустив до перевірки лише о 12-й годині наступного дня. Орган ліцензування зазначає, що півтора дня цілком достатньо, щоб знищити сліди злочину чи порушення. Експертно-апеляційна рада відхилила прохання підприємця, оскільки такі дії з його боку були безпідставними та недопустимими.

З іншого боку, документи, які надають органи нагляду (контролю) під час перевірки, повинні бути належним чином оформлені.

Експертно-апеляційна рада звернула особливу увагу на ліцензування таксистів. За даними профспілок, легально працюють менше 20%. І їх варто захищати, в той час як нелегалів необхідно виводити з тіні.  За результатами обговорення даної проблеми, було вирішено провести зустріч із керівництвом Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті та представниками профспілок і об’єднань таксистів, щоб знайти вихід із даної ситуації.

«Я вважаю, що ми повинні виховувати ринок. І ми це робимо. Ми, по суті, більш-менш врегулювали ситуацію з органами ліцензування. Кількість скарг скоротилася більше, ніж на половину. Наша робота буде добре зроблена тоді, коли скарг взагалі не буде, а не тоді, коли повертаємо-не повертаємо ліцензії. І я нагадую органам ліцензування, що своїх територіальних представників теж потрібно вчити», - зазначив Михайло Бродський.

Як зауважив голова Експертно-апеляційної ради, за останні кілька років було зроблено чимало кроків назустріч підприємцям з метою полегшення ведення бізнесу. Так, було введено декларативний принцип при отриманні ліцензії на ведення медичної практики. Та представники Міністерства охорони здоров'я України констатують, що кредит довіри не виправданий. За перший квартал 2013 року за підсумками перевірок були прийняті рішення щодо анулювання 60% ліцензій. Більшість із них – на підставі подання недостовірних відомостей при отриманні ліцензії. Підприємці у декларації надають відомості відповідні до ліцензійних умов, а після перевірок виявляється, що це не відповідає дійсності.

Михайло Бродський офіційно звернувся до представників МОЗ України від імені Експертно-апеляційної ради з проханням також прояснити ситуацію з нелегальними закладами, які надають медичні послуги. Представники МОЗ сказали, що таких випадків чимало, і це досить великий сегмент, наприклад, косметологічні кабінети. Проте відповідальність за незаконне відкриття такого кабінету - адміністративне правопорушення, санкція за яке всього 1700 грн. Голова Держпідприємництва пропонує ініціювати підвищення штрафних санкцій та введення кримінальної відповідальності за повторне порушення.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів